Aktualności

Kiedy warto zdecydować się na grzejnik elektryczny?

Grzejniki elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, jako wydajna i komfortowa w użytkowaniu alternatywa dla tradycyjnych grzejników wodnych. Znajdują swoje zastosowanie zarówno w pomieszczeniach, takich jak salon, kuchnia czy sypialnia, jak i w łazienkach, gdzie ogrzewanie potrzebne jest przez cały rok jako wspomaganie osuszania powietrza w pomieszczeniu. Z tego względu producenci starają się jak najlepiej dopasować swoją ofertę do potrzeb Klientów, a na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju modeli. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto sprawdzić, czy jest ono odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb i wymagań. Zatem kiedy warto wybrać elektryczny grzejnik i jak sprawdzić, który model jest dla nas najlepszy?

Grzejniki elektryczne jako nowoczesna odpowiedź na potrzeby mieszkańców

Warto wiedzieć, że grzejnik elektryczny idealnie sprawdzi się szczególne wtedy, gdy potrzebne jest ogrzewanie poza sezonem jesienno-zimowym. Będzie również odpowiednim wyborem w sytuacji, kiedy z różnych względów nie mamy możliwości podłączenia kaloryfera do kotła centralnego ogrzewania lub kiedy wyjątkowo często występują problemy z dostawą ciepła z powodu utrudnień czy awarii.

Ogromną zaletą, którą posiadają grzejniki elektryczne jest to, że samodzielnie można decydować o tym, kiedy ogrzewanie jest nam potrzebne. Doceniają je więc szczególnie mieszkańcy bloków mieszkalnych, w których to administracja budynku decyduje o tym, czy włączyć ogrzewanie. Ich decyzje nie zawsze są dopasowane do potrzeb lokatorów oraz panującej na zewnątrz pogody.

Ponadto grzejniki elektryczne stosunkowo szybko zaczynają oddawać ciepło, ogrzewając wnętrza pomieszczeń w odróżnieniu od modeli tradycyjnych, przy których czas oczekiwania jest znacznie dłuższy. Dzięki temu użytkownik ponosi koszty związane wyłącznie z energią faktycznie dostarczoną do naszego domu, bez zbędnych opłat za wyprodukowanie i transport ciepła do kaloryfera.

Gdzie umieścić grzejniki elektryczne w swoim domu?

Najważniejsze jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności, także w przypadku grzejników elektrycznych. Ponieważ są podłączane do prądu, nie mogą zostać umieszczone w bezpośrednim sąsiedztwie źródła bieżącej wody lub zbiornika na nią. Należy o tym pamiętać szczególnie, jeśli chcemy, aby grzejnik elektryczny znajdował się w łazience – niedopuszczalne jest zawieszenie go w okolicach brodzika prysznicowego lub nad wanną.

Ważne jest również to, aby grzejnik elektryczny znajdował się  pobliżu gniazdka z prądem. Co ważne, można również podłączyć kaloryfer na stałe z instalacją elektryczną, stosując automatyczny termostat zamiast ręcznego ustawiania temperatury. Będzie w ten sposób kontrolował i utrzymywał temperaturę w pomieszczeniu na stałym poziomie, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla mieszkańców.

Wybierając grzejnik elektryczny należy przede wszystkim wyliczyć, jaka moc grzejnika jest potrzebna do ogrzania pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Dobrze także zwrócić uwagę na wymiary danego modelu i jego kształt, ponieważ musi być dopasowany do przestrzeni, którą chcemy na niego przeznaczyć – są to zwykle przestrzenie pod parapetem lub miejsce przy drzwiach. Należy koniecznie wziąć także pod uwagę to, aby zachować odpowiednie względy bezpieczeństwa.