Aktualności

MINI – istotny detal

Seria podtynkowa MINI polskiego producenta gniazd i łączników, firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.,  powstała z miłości do minimalizmu. Produkty MINI to drobne elementy funkcjonalne, niewielkie akcenty na ścianie, które odgrywają ważną rolę w kreowaniu minimalistycznego, nowoczesnego wnętrza.

 

Fot. 1. Mechanizm łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim biały (MWPUS-1) + mechanizm ładowarki USB pojedynczej biały (MCUSB-3) + ramka pośrednia szmaragdowa (51MRP-1) + ramka uniwersalna z tworzywa podwójna biała (MR-2).

 

Seria gniazd i łączników do wnętrz o nazwie MINI jest najnowszą propozycją kolekcji osprzętu firmy Karlik Elektrotechnik z Nekli. Produkty MINI łączą najważniejsze zalety współczesnego wzornictwa, jakimi są oszczędna forma podporządkowana funkcji, którą spełnia łącznik i gniazdo w pomieszczeniu, z estetyką wykończenia i nowoczesną kolorystyką, spójną z aktualnymi trendami kolorystycznymi
w wyposażeniu wnętrz. Niewielkie rozmiary ramek sprawiają, że kompletny produkt montowany
w ścianie jest dyskretny – uzupełnia koncepcję projektanta, nie wprowadzając rewolucyjnej zmiany do stylistyki wnętrza.

 

Fot. 2. Mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem 2P+Z (przesłony torów prądowych) czarny mat (12MGP-1zp) + ramka pośrednia złota (29MRP-1) + ramka uniwersalna z tworzywa potrójna czarny mat (12MR-3).

Ramki serii MINI to najmniejsze, dostępne na rynku polskim produkty tego typu. Występują w wersji od pojedynczej do pięciokrotnej i umożliwiają montaż mechanizmów w poziomie lub w pionie. Zarówno ramki jak i mechanizmy MINI są dostępne w następujących kolorach: biały, srebrny metalik, grafitowy, szary mat, grafitowy mat, czarny mat i złoty.

 

Fot. 3. Mechanizm łącznika jednobiegunowego czarny mat (12MWP-1) + mechanizm gniazda pojedynczego z uziemieniem 2P+Z (przesłony torów prądowych) czarny mat (12MGP-1zp) + ramka uniwersalna z tworzywa podwójna szary mat (27MR-2).

 

Seria MINI zapewnia wiele możliwości doboru kolorystyki osprzętu spójnie z założeniami architektonicznymi i estetyką wnętrza. Kolorystyka serii daje możliwość tworzenia różnych kombinacji kolorystycznych w zakresie mechanizmów i ramek uniwersalnych (fot. 4-6). Dodatkowym elementem, który można zmieniać są ramki pośrednie – delikatne akcenty kolorystyczne, nadające osprzętowi oryginalności. Do ramek uniwersalnych oraz mechanizmów w tym samym kolorze można dobrać inny kolor ramek pośrednich, które oprócz podstawowej palety 7 kolorów osprzętu MINI są dostępne dodatkowo w 12 kolorach pastelowych: pudrowy róż, liliowy, lawendowy, kanarkowy, orzech ziemny, brzoskwiniowy, miętowy, lodowy błękit, lazurowy, czekoladowy, wrzosowy i szmaragdowy.

 

Przykładowe kombinacje kolorystyczne produktów serii MINI:

ramka biała + mechanizm  łącznika jednobiegunowego biały
 ramka srebrny metalik + mechanizm łącznika jednobiegunowego srebrny metalik
    ramka czarny mat + mechanizm łącznika jednobiegunowego  czarny mat

ramka biała + mechanizm łącznika jednobiegunowego złoty
ramka szary mat + mechanizm łącznika jednobiegunowego biały
   ramka czarny mat + mechanizm łącznika jednobiegunowego biały

 

ramka biała + ramka pośrednia  złota + mechanizm łącznika jednobiegunowego biały
   ramka biała + ramka pośrednia           miętowa + mechanizm łącznika         jednobiegunowego biały
 ramka czarny mat + ramka pośrednia   złota + mechanizm łącznika        jednobiegunowego czarny mat

 

 

Seria MINI zawiera szeroką gamę różnych typów łączników i gniazd, zróżnicowanych pod względem funkcji i zastosowania. Oprócz łączników klawiszowych seria obejmuje wyjątkowe, nietypowe łączniki z mechanizmem dźwigniowym. Poza standardowymi pojedynczymi i podwójnymi gniazdami elektrycznymi do serii MINI należą również wszelkiego rodzaju gniazda abonenckie RTV i RTV-SAT, antenowe TV i SAT, telefoniczne i komputerowe, multimedialne jak i osprzęt elektroniczny: elektroniczne regulatory oświetlenia czy temperatury, elektroniczne sterowniki roletowe oraz czujnik ruchu. Uzupełnieniem serii są puszki natynkowe, które umożliwiają montaż osprzętu wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości prowadzenia instalacji elektrycznej podtynkowej. Poszczególne elementy puszki natynkowej pojedynczej i modułu rozszerzającego łączy się ze sobą bez użycia narzędzi, tworząc puszki o dowolnej wielokrotności.

 

 

 

Mechanizmy i ramki serii MINI są sprzedawane osobno (fot. 4).

Fot. 4. Ramki uniwersalne oraz mechanizmy gniazd i łączników są sprzedawane osobno. Mechanizmy gniazd i łączników są sprzedawane z ramką pośrednią w tym samym kolorze. Ramki pośrednie w innym kolorze niż kolor mechanizmu można kupić osobno.

 

Produkty z serii MINI to połączenie nowoczesnego wzornictwa i wyjątkowych proporcji. Mimo niewielkich rozmiarów nadają przestrzeni charakter i są inspiracją do tworzenia wyjątkowego otoczenia. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.karlik.pl w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat serii oraz pełnej oferty firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.