Aktualności

Jak zadbać o odpowiednie oświetlenie w biurze i szkole?

Właściwie dobrane oświetlenie jest niezwykle ważne zarówno przy pracy, jak i nauce. Wpłynie korzystnie nie tylko na zdrowie naszych oczu, ale również na naszą koncentrację i dobre samopoczucie. Wiosną i latem przez znaczną część dnia możemy liczyć na światło naturalne, jednak jesienią i zimą znacznie częściej musimy wspomagać się sztucznym oświetleniem. Nie można więc bagatelizować faktu, że odpowiednio dobrane oświetlenie ma na nas ogromny oraz bezpośredni wpływ. Jak zatem o nie zadbać w biurze i szkole? Jakie korzyści w tym zakresie może przynieść hurtownia elektryczna?

Właściwe oświetlenie to klucz do sukcesu w nauce i pracy

Warto wiedzieć, że dobrze dobrane światło w trakcie nauki pozytywnie przekłada się na naszą efektywność w zapamiętywaniu, koncentrację oraz ogólne samopoczucie. Dlatego oświetlenie zarówno w szkolnych pomieszczeniach, jak i domowych warunkach jest niezwykle istotne. Czasami nie mamy wpływu na to, przy jakim świetle będziemy musieli się uczyć, jednak gdy tylko to możliwe, powinniśmy je samodzielnie wybrać.

Podobnie jest z oświetleniem w miejscu, gdzie pracujemy. Może wpłynąć pozytywnie na naszą koncentrację, kreatywność oraz samopoczucie, lub wręcz przeciwnie. Jeśli czujemy, że światło w naszym gabinecie jest dla nas nieodpowiednie, możemy porozmawiać o tym z naszym przełożonym. Jeśli to nie poskutkuje, zawsze możemy podjąć samodzielne działania, np. wymienić żarówkę w naszej lampce przy biurku – to już powinno dawać dobre efekty.

prawidłowe oświetlenie w pracy na podstawie nowoczesnego biura

Odpowiednie oświetlenie biurka do pracy czy nauki

Zasada przy doborze oświetlenia jest prosta – im więcej lumenów, tym więcej światła będzie dawała żarówka. Dobre oświetlenie miejsca pracy czy nauki powinno posiadać optymalną jasność, która dla ludzkiego oka wynosi wtedy około 1000 lumenów. Warto też wiedzieć, że żarówka o bardzo dużej mocy spowoduje szybkie zmęczenie oczu, dlatego dobrze jest sięgnąć po produkty LED o mocy od 4W do 11W. Kolejną kwestią, która wpływa na nasze samopoczucie i koncentrację w trakcie nauki i pracy, jest barwa światła. Najlepiej zadbać o to, żeby żarówka emitowała białe światło, o bardziej chłodnej temperaturze – dobrze również, aby zawierała dużo składnika niebieskiego, który sprzyja koncentracji.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można znaleźć tak szeroki wybór żarówek, a także profesjonalną pomoc przy ich wyborze, odpowiedź jest prosta – będzie to każda hurtownia elektryczna Elkag w Polsce.