Aktualności

Źródła świata w mieszkaniu. Na jakie warto się zdecydować?

W obecnych czasach technika oświetleniowa, na którą zdecydujemy się w swoim mieszkaniu, będzie bardzo wpływała na nasze samopoczucie, koncentrację przy pracy i nauce, a także zdrowie naszych oczu. Do wyboru mamy żarówki tradycyjne oraz żarówki LED. Barwa światła a charakter wnętrza jest równie ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę zastanawiając się, jakie światło w domu będzie najlepsze. Zatem jakie żarówki do domu wybrać, aby cieszyć się dobrym oświetleniem?
 

Popularna technika oświetleniowa – żarówki tradycyjne

Bez wątpienia do najczęściej używanych należą żarówki tradycyjne. Na rynku dostępne są w wersjach o różnej mocy, dzięki czemu łatwo jest je dopasować do wymagań technicznych lamp w naszym domu. Najczęściej dają białe, ciepłe i przyjemne dla oka światło, które wiernie oddaje kolory oświetlanych przedmiotów – dlatego biorąc pod uwagę aspekt, jakim jest barwa światła a charakter wnętrza, możemy liczyć na to, że stworzą one przytulną atmosferę. Warto jednak wiedzieć, że ich żywotność jest dość krótka (przeważnie świecą około 100 godzin) oraz że nie należą do najbardziej energooszczędnych rozwiązań. Z drugiej strony są stosunkowo tanie – żarówki tradycyjne można kupić już za kilka złotych za sztukę.
 

Jakie światło w domu – żarówki LED

Technika oświetleniowa w naszym domu może również zakładać oświetlenie LED. Zastanawiając się, jakie światło w domu będzie odpowiednie, warto wiedzieć, że żarówki LED charakteryzują się dłuższą żywotnością niż te tradycyjne i są również bardziej energooszczędne. Oświetlenie LED nie należy jednak do najtańszych – będziemy musieli zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za jedną żarówkę. Biorąc również pod uwagę aspekt, jakim jest barwa światła a charakter wnętrza, żarówki LED mogą emitować zarówno chłodne, jak i ciepłe światło, dlatego będziemy mogli dobrać je pod kątem swoich preferencji. W każdym przypadku stworzą jednak przytulne i nowoczesne wnętrza, odpowiednie do pracy, nauki oraz odpoczynku.

Zawsze, gdy mamy wątpliwości co do tego, jakie żarówki do domu wybrać, możemy poprosić specjalistów Elkag w hurtowni elektrycznej o fachową pomoc – uwzględnią oni charakter danego pomieszczenia, wymagania techniczne oraz nasze indywidualne preferencje.