Aktualności

Zabezpieczenia domu przed burzą

Burza niesie ze sobą nie tylko ulewny deszcz czy przenikliwy wiatr, ale także inne nieprzewidziane skutki, jak nawet dewastacje ulic i domów. W skrajnych przypadkach studzienki kanalizacyjne nie nadążają z odbiorem wody, a na niektórych terenach występują podtopienia.

Warto więc pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia, które będzie polegało nie tylko na wyłączeniu sprzętów elektrycznych, które mogą ulec zniszczeniu podczas wyładowań elektrycznych. Należy bowiem pamiętać, że niosą one spore zagrożenie właśnie dla instalacji w budynkach, które nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń, ponieważ skoki napięcia w sieci elektrycznej bywają bardzo niebezpieczne. Jak zatem odpowiednio zabezpieczyć dom przed burzą? Poznaj kilka przydatnych i skutecznych elementów zabezpieczających!

Instalacja odgromowa

Zewnętrza instalacja odgromowa jest podstawowym elementem chroniącym przed negatywnymi skutkami wyładowań atmosferycznych. To właśnie ona pochłania nadmiar energii elektrycznej, która jest uwalniana w czasie burzy, odpowiednio chroniąc różnego rodzaju obiekty. Warto więc zadbać o to, aby na naszym domu znalazła się właściwie dobrana bednarka lub drut odgromowy, oczywiście wraz z odpowiednim mocowaniem.

W ofercie naszej hurtowni znajdą Państwo bogaty asortyment produktów pozwalających na wykonanie skutecznej instalacji odgromowej – posiadamy bednarki w różnych szerokościach i grubościach, a także duży wybór drutów odgromowych. Jako podstawowy element chroniący przed wyładowaniami atmosferycznymi w czasie burzy zapewnią odpowiedni poziom zabezpieczeń dla Państwa domu.

Ograniczniki przepięć

Warto pamiętać, że ważne jest nie tylko zabezpieczenie budynku na zewnątrz, ale także wewnątrz. Służą do tego ograniczniki przepięć, które chronią urządzenia podłączone do sieci elektrycznej w domu. Redukując możliwość ich uszkodzenia, chronią nie tylko same sprzęty, które często są kosztowne, ale także całe mienie. Pełnią więc niezwykle ważną funkcję zabezpieczającą, dlatego bardzo ważne jest to, aby znalazły się w każdym domu jako zabezpieczający element instalacji elektrycznej.

Nasza hurtownia elektryczna posiada szeroką ofertę ograniczników przepięć – proponujemy nowoczesne, kompletne ograniczniki kombinowane (hybrydowe) o zaawansowanej budowie. Nasi pracownicy pomogą Państwu w doborze najlepszego rozwiązania.

Listwa przeciwprzepięciowa

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się też w listwę przeciwprzepięciową – jest to przedłużacz, który posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci filtra chroniącego podłączone do niego urządzenia przez skokami napięcia w sieci. Dodatkowo listwa przeciwprzepięciowa jest też wyposażona w uziemienie. Dzięki niej będziemy mogli być spokojni w czasie burzy o nasze sprzęty. W naszej ofercie dostępne są solidne i wytrzymałe listwy przeciwprzepięciowe.

Wentylacja

Dobrze jest także zadbać o właściwy poziom temperatury i wentylację poszczególnych pomieszczeń, ponieważ urządzenia elektryczne narażone są również na przegrzanie. W domach prywatnych czy mieszkaniach kluczowe będzie wietrzenie pomieszczeń, natomiast w biurach i magazynach warto zastosować między innymi wentylatory. Pozwoli to na obniżenie temperatury w pomieszczeniu i co za tym idzie pracy urządzeń. Podobnie jak w przypadku wyładowań elektrycznych, zbyt wysoka temperatura może skutkować nieodwracalnymi uszkodzeniami sprzętów.

Wyżej przedstawione elementy zabezpieczające przed wyładowaniami atmosferycznymi są bardzo ważne dla ochrony mienia, dlatego warto o nich pamiętać i zastosować je w naszych domach. Pozwolą nam na spokojny sen, nawet w czasie burzy.