Dostawcy

Lapp Kabel jest jednym z głównych dostawców kabli i akcesoriów kablowych na świecie. Polski odział firmy Lapp Kabel Sp. z o.o. powstał w 2000 roku.

W 1957 roku, założyciel firmy, Oskar LAPP opracował przewód sterowniczy ÖLFLEX®, który stał się pierwszym przewodem sterowniczym produkowanym na skalę przemysłową. Dzisiaj ich kable i przewody sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej produkcji maszyn i urządzeń, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych dziedzinach elektrotechniki.

Wyroby powstają głównie w 17 własnych zakładach produkcyjnych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z magazynów. Siatka dystrybucyjna to obecnie ponad 40 firm własnych oraz kilkadziesiąt firm przedstawicielskich, zapewnia bliskość i łatwą dostępność produktów na wszystkich kontynentach.

Oferują: wielożyłowe przewody sterownicze, zasilające i pomiarowe, giętkie, odporne na oleje, niską i wysoką temperaturę, ekranowane i w pancerzu stalowym, w różnych izolacjach. Osprzęt elektroinstalacyjny i montażowy: węże osłonowe, dławnice kablowe, złącza przemysłowe, systemy oznaczeń.